מגפה הקורונה 2021

מגפת הקורונה האטה לנו את החיים, הסגרים כשמם סוגרים אותנו בבית ושגרת הפעילות שלנו נעצרת. לפני הקורונה כשהייתי רואה את הלקוחות שלי יום יום בסטודיו הם ציינו כמה טוב הם מרגישים כאשר הם מתאמנים באופן קבוע. זה לא מפתיע, בספרו :  Return To Life ג'וזף פילאטיס כתב על חשיבות האימון לעת המודרנית:

"Accordingly, since we are living in this Modern Age we must of necessity devote more time and more thought to the important matter of acquiring physical fitness"
"בהתאם לכך, מכיוון שאנו חיים בעידן המודרני זה, יש לנו צורך להקדיש יותר זמן ויותר מחשבה לעניין החשוב של פיתוח הכושר הגופני."

בתקופה האחרונה שואלים אותי אולי כדאי להוסיף אימון ? אנחנו מרגישים שהאימון מעודד אותנו בהיבט הנפשי וגורם לנו להרגיש פיזית נפלא במיוחד בתקופה חשוכה זו. רבים ממתאמני הפילאטיס לא יודעים כי ג'וזף פילאטיס פיתח את שיטת הפילאטיס דווקא בזמן מגפה עולמית, השפעת הספרדית.

השפעת הספרדית התפרצה באירופה בשנת 1918 וקטלה כ-75 מיליון בני אדם, כאשר פרצה המגפה ג'וזף פילאטיס היה אסיר במחנה עבודה באנגליה, הוא נכלא יחד עם גרמנים נוספים שגרו באנגליה כאשר החלה מלחמת העולם הראשונה, ושם הוא פיתח את שיטתו. מספרים שלמרות שהמחנה שבו שהה בו ספג מכה קשה מהמגפה, רוב המתאמנים באותה התקופה יחד עם ג'וזף פילאטיס לא חלו בשפעת.

כדי להבין את השיטה, צריך להבין את ההיסטוריה שלה. ג'וזף פילאטיס נולד בשנת 1883 בגרמניה ונפטר בשנת 1967 בארצות הברית. הוא התחיל לפתח את השיטה שלו בגרמניה בתחילת המאה העשרים. כשהיה ילד סבל מאסטמה ומרככת, וזה מה שהוביל אותו לפתח את השיטה. הוא קרא לשיטה שלו "The Art of Contrology", כדי להדגיש את הגישה המיוחדת שלו, שבה הוא משלב בין הגוף לנפש. הוא האמין שגישתו לחיים בריאים צריכה להיות מוטמעת בחיי הקהל הרחב. (מתוך ההקדמה לספרי תרגילי הפילאטיס בהוצאת נקודת מגע)

“It is the ideal to strive for, and in our opinion, it is only through Contrology that this unique trinity of a balanced body, mind, and spirit can ever be attained”

"זה האידיאל לשאוף אליו, ולדעתנו, רק דרך קונטרולוג'י (פילאטיס) ניתן אי פעם להשיג את האיזון המשולש בין גוף, שכל ונשמה."

לכל אורך השנים ג'וזף פילאטיס הפיץ את החשיבות שיש לפעילות גופנית לא רק בהיבט הפיזי אלא גם בהיבט הנפשי. הוא הוכיח בעבודתו שאימון פילאטיס יעיל להתמודד נגד ההשפעות המנטליות ואף הפיזיות של החיים בכלל ובמקרים קיצוניים בפרט. קיצוניים כדוגמת הקורונה. אימון ששם דגש על חיבור בין הגוף לנפש,, עוזר לשמור על אורח חיים בריא והכי חשוב גורם למתאמנים לחייך – דבר קריטי לחיזוק המערכת החיסונית. 

אני ממליצה למתאמנים שלי בדיוק כפי שהם מרגישים, להוסיף אימון נוסף. לשמחתי אני רואה שמתאמנים אשר הקפידו על שגרת אימונים של מינימום שלוש פעמיים בשבוע מדווחים על בריאות ועל חוסן נפשי.

לפרטים והרשמה לקורס הדרכת פילאטיס הקרוב לחצו כאן 

מידע נוסף

צור קשר

טלפון: 02-5664155

דוא"ל : nekudatmagainfo@gmail.com

כתובת: דרך בית לחם 50, ירושלים 93553

שתף את הסיפור הזה, בחר את הפלטפורמה שלך!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איך למדתי לאהוב רפואה יפנית?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *