טווינה

פירושה המילולי של המילה טווינה בסינית: לתפוס ולמשוך Tui – Na. הטווינה (טווינא) היא טכניקת המגע של הרפואה הסינית. זוהי שיטת העיסוי העתיקה ביותר המתועדת. טיפול הטווינה הראשון שתועד תואר בספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב (1500 לפנה"ס). במשך אלפי שנים פותחה השיטה ועברה ממחוז למחוז וממדינה למדינה. השיאצו היפני מקורו בטווינה אשר היתה מקובלת בדרום סין. בחמישים השנה האחרונות הותאמה הטווינה לעבודה בשילוב עם הרפואה המודרנית בבתי חולים ובמרפאות.

הטיפול בטווינה מתבצע תוך שימוש במספר רב של מניפולציות (תנועות) ידניות ומושם בו דגש רב על אופן עבודת המטפל. הטיפול הינו דינאמי, ממריץ ומרענן.

בטיפול טווינה, מלבד ההתייחסות למבנה האנטומי והפיזיולוגי של השרירים, המפרקים, רקמות החיבור והאיברים הפנימיים, מודגשת מערכת המרידיאנים המסועפת ונקודות הדיקור הסיניות. המרידיאנים הינם ערוצים בהם מתרחשת זרימה חשמלית ייחודית (בסין העתיקה נקראה אנרגיה זו צ'י – Qi). נקודות הדיקור הינן מעין בארות או חורים אנטומיים המגיעים עד לעומק המרידיאן, בכוחן להשפיע על אותה זרימה חשמלית המפעילה תפקודים איזורים או איברים שונים בגוף האדם.

טרם תחילת הטיפול מבצע המטפל אבחון הכולל: תשאול, מישוש הדופק, ועוד מספר בדיקות פיזיולוגיות רלוונטיות. קיימת גם התייחסות לממצאים רלוונטיים כפי שהם מוגדרים על פי הרפואה המערבית.

הטיפול בטווינה יעיל בתחומים שונים:

  • אורטופדיה: טיפול הטווינה מצויין לטיפול בבעיות מפרקים, שרירים וגידים. הטווינה יעילה לטיפול בפריצות דיסק, כאבי גב, כאבי כתפיים וצוואר, כאבי ברכיים ועוד.
  • בעיות פנימיות: מיגרנות, כאבי מחזור, עצירות, פציאליס (שיתוק שרירי הפנים), אינסומניה (נדודי שינה) ועוד.
  • טיפול בילדים: הפרעות עיכול, חיזוק מערכת חיסונית, התקררויות תכופות ועוד.
  • טיפול כללי – הוליסטי: הטווינה מתאימה גם כטיפול כללי לאיזון הגוף והנפש.

הרפואה הסינית בעיקרה היא רפואה מונעת. קבלת טיפול טווינה באופן קבוע תשמור על זרימת דם טובה, בעיקר באיזורים בהם הזרימה חלשה (מפרקים, חוליות הגב, והראש). בראייה הוליסטית, כאשר יש זרימה טובה בגוף גם הנפש חופשיה, רעננה ומשוחררת, ללא מתחים וחסימות.

אורך הטיפול: כשעה
מחיר: 300 ש"ח

(יש אפשרות לרכוש סידרת טיפולים במחיר מוזל)

לכל הטיפולים שלנו

אני רוצה לקבוע טיפול טווינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *